تبلیغات
رژیم غذایی و تغذیه و مطالب بهداشتی آرایشی
| عمومي ,

كشیدن سیگار ریسك ناتوانی جنسی در فرد را به 2 برابر افزایش می‌دهد 
       
دومین كنگره خانواده و مشكلات جنسی ‌2 و ‌3 آذر ماه سال جاری به همت دانشگاه شاهد در مركز همایشهای رازی برگزار می‌شود.
به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران،‌ دكتر سید كاظم فروتن دبیر دومین كنگره خانواده و مشكلات جنسی با توجه به نقش زیان آور سیگار گفت: كشیدن سیگار در طول حاملگی اثرات مضری بر مادر و جنین دارد. 
سیگاری‌هایی كه قرص ضد بارداری خوراكی مصرف می‌كنند ریسك بیشتر برای ابتلا به بیماریهای قلبی، عروقی نسبت به غیر سیگاری‌ها دارند. همچنین سیگاری‌ها مشكلات بیشتری در رابطه با پوكی استخوان دارند و سرطان ریه در زنان در حال افزایش است كه به طور واضحی با كشیدن سیگار مرتبط می‌باشد.
وی گفت: اثرات زیانبار سیگار خصوصا بر روی نظم سیكل عادات ماهیانه، عملكرد لوله‌های رحمی و انتقال جنین، رشد و زنده ماندن تخمك، سن یائسگی و متابولیسم و استخوان قابل توجه هستند.
فروتن خاطرنشان كرد: میزان ناباروری میان زنان سیگاری بیشتر از زنان غیر سیگاری بوده است و شیوع ‌21 درصدی ناباروری در زنان سیگاری قابل توجه هست لذا ضروریست تمام افرادی كه می‌خواهند صاحب فرزند شوند به خصوص آنها كه اختلالات ناباروری دارند باید از استعمال سیگار خودداری كنند.
دبیر دومین كنگره خانواده و مشكلات جنسی گفت:‌ از نظر علمی ثابت شده است مردان سیگاری تعداد اسپرم‌های غیر طبیعی بیشتری نسبت به افراد غیر سیگاری دارند و كاهش تعداد و حركت اسپرم‌های سالم نیز در آنها بیشتر است.
 آگهی
كشیدن سیگار در افرادی كه دچار نارسایی قلبی هستند باعث افزایش ناتوانی جنسی از ‌14 به ‌41 درصد شده و در افرادی كه داروهای فشار خون مصرف می‌كنند این ناتوانی در اثر سیگار كشیدن از ‌5/7 درصد به ‌53 درصد افزایش می‌یابد.
فروتن تاكید كرد: هرچه مدت سیگار كشیدن طولانی‌تر باشد و یا تعداد آن در روز بیشتر باشد شانس ابتلای آنها به ناتوانی جنسی در آینده بیشتر است و افراد سیگاری كه درصدد ترك سیگار هستند باید بدانند كه قطع سیگار بخصوص در سنین جوانی موجب بهبود وضعیت عروقی و كاهش شدید ناتوانی جنسی در سالهای بعد می‌شود

مواد مخدر منجر به ناتوانی جنسی در مردان می‌شود     

رییس هشتمین كنگره انجمن اورولوژی نسبت به استعمال مواد مخدر و كاهش قدرت جنسی مردان هشدار داد. به گزارش سرویس «بهداشت و و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران، دكتر محمدعلی زرگر، جراح و متخصص بیماری‌های كلیه و مجاری ادراری كه به مناسبت برپایی این كنگره سخن می‌گفت، با اعلام این مطلب افزود: افزایش سن، سیگار كشیدن، مصرف داروهای مهار كننده فشار خون و نارسایی كلیه، بیماریهای اعصاب، مشكلات اجتماعی و ورزش نكردن از عمده علل كاهش توانایی جنسی مردان به شمار می‌رود. 
وی با اشاره به اینكه كاهش توانایی جنسی در مردان بنیان خانواده را تضعیف می‌كند، یادآور شد: یكی از مهمترین دلایل كم شدن میل جنسی در مردان به كاهش میزان تستسترون خون بر می‌گردد. دكتر زرگر اظهار كرد: ناتوانی جنسی اولیه به ناتوانی گفته می‌شود كه در تمام طول عمر وجود داشته، در حالیكه ناتوانی جنسی ثانویه بیانگر از دست رفتن توانایی جنسی طبیعی است كه فرد قبلا دارای آن بوده است. وی گفت: ناتوانی جنسی كه تنها به دلیل استرس روحی یا بیماریهای روانپزشكی ایجاد می‌شود، ناتوانی جنسی سایكولوژیك نامیده می‌شود كه 10 تا 50 درصد تمام موارد ناتوانی جنسی را تشكیل می‌دهد. رییس هشتمین كنگره انجمن اورولوژی اضافه كرد: در اكثر مردان دچار ناتوانی جنسی، اختلال هم زمینه روانپزشكی و همه زمینه ارگانیك دارد. 
وی تصریح كرد: جدیدترین یافته‌ها در زمینه درمان ناتوانی جنسی در هشتمین كنگره انجمن اورولوژی به متخصصان ارایه می‌شود. قابل ذكر است، هشتمین كنگره انجمن اورولوژی ایران توسط انجمن اورولوژی ایران و دانشگاه‌های علوم پزشكی كشور در تالار دكتر غرضی بیمارستان میلاد برپا می شود. 
 آگهی
علاقه مندان به كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی این انجمن به نشانی www.iuanet.org مراجعه نمایند
 درصد مردان سیگاری با كاهش قدرت باروری مواجه می‌شوند   
تحقیقات اخیر نشان داده است علاوه بر ارتباط سیگار كشیدن با ابتلای افراد به انواع بیماریها، كاهش قدرت باروری مردان نیز از عوارض دیگر استعمال دخانیات است.  
دكتر شیرین زاهد متخصص زنان و زایمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - واحد علوم پزشكی ایران - با بیان این مطلب اظهار كرد: علاوه بر آن كه سیگار مسؤول حدود 80 درصد مرگهای ناشی از سرطان ریه و 20 درصد از مرگهای ناشی از كل سرطانهاست.
كشیدن سیگار بر باروری افراد، حاملگی و رشد جنین و نوزاد اثر منفی می‌گذارد.
وی با اشاره به این كه كشیدن سیگار در دوران بارداری خطر بروز سقط‌های جنینی و تولد نوزاد مرده و نارس را افزایش می‌دهد، افزود: براساس آخرین یافته‌ها مشخص شده نیمی از مردان سیگاری نیز قدرت باروریشان كاهش می‌یابد.
دكتر زاهد وجود نوعی ماده در سیگار را عامل كم تحركی و كاهش عمر اسپرم مردان دانست و تصریح كرد: ماده شیمیایی به نام استیل كولین در سیگار عملكرد طبیعی اسپرم را مختل می‌كند و موجب تغییر شكل طبیعی آن نیز می‌شود.
این متخصص در پایان خاطرنشان كرد: نكته جالب آنكه استعمال دخانیات ناباروری موقتی ایجاد می‌كند و فرد می تواند با ترك آن به حالت طبیعی باز گردد.

ناتوانی جنسی با سیگار‌      
ایسنا: 21 درصد زنان سیگاری نابارور هستند.
دكتر سید كاظم فروتن دبیر دومین كنگره خانواده و مشكلات جنسی گفت: <كشیدن سیگار در افرادی كه دچار نارسایی قلبی هستند باعث افزایش ناتوانی جنسی از ‌14 به ‌41 درصد شده و در افرادی كه داروهای فشار خون مصرف می‌كنند این ناتوانی در اثر سیگار كشیدن از ‌7/5 درصد به ‌53 درصد افزایش می‌یابد. 
دومین كنگره خانواده و مشكلات جنسی ‌2 و ‌3 آذر ماه سال جاری به همت دانشگاه شاهد در مركز همایش‌های رازی برگزار می‌شود..

ww.iransalamat.com

ww.abcdiet.ne


نوشته شده توسط حسام در جمعه 2 تیر 1385 و ساعت 09:06 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ نظر یادتون نره+ + تغذیه در سلامت نیوز+ مرگ ومیر سالیانه ناشی از مصرف سیگار در کشور معادل تلفات ناشی از زلزله بم است+ عفونت های سیستم ادراری و کلیه ها در کودکان+ پیرچشمی+ درمان به موقع میگرن را جدی بگیرید!+ ژنتیك واسترس‌های محیطی ازعوامل تشدیدكننده بیماری روماتیسم مفصلی است+ مصرف پسته سبب آرامش قلب و اعصاب می‌شود+ + فشارخون + چگونه بر خستگی راه فائق آییم؟+ سونا و خواص آن+ +

صفحات: