تبلیغات
رژیم غذایی و تغذیه و مطالب بهداشتی آرایشی
| عمومي ,

iranhealers.com

روابط جنسی سالم 
 
دوران بلوغ ـ كه در طی آن تغییراتی برای گذار از دوران كودكی به بزرگسالی ایجاد می‌شود ـ فرد را از نظر جسمانی آماده فعالیت جنسی و تولید مثل می‌نماید. نمو و گسترش بلوغ عاطفی اغلب بیشتر طول می كشد و مستلزم آن است كه هم درباره خودتان یاد بگیرید و هم درباره چگونگی ارتباط با دیگران تجربه بیاموزید. آمیزش جنسی ممكن است تجربه بسیار خوشایندی باشد كه احساس خوش و سرحال بودن را تقویت كند و علاوه بر آن آمیزش جنسی منظم با همسر قادر است سلامتی قلبی ـ عروقی را بهبود بخشد و موجب طولانی‌تر شدن عمر شود. با همه این اوصاف، باید از خطراتی كه آمیزش جنسی برای سلامتی دارد ـ مثل بارداری و بیماری‌های موسوم به عفونت‌های منتقله از راه جنسی كه كلاً یا عمدتاً از طریق مقاربت منتقل می‌شوند ـ نیز آگاه باشید.
 
روابط جنسی
ارضای جنسی به تركیبی از عوامل جنسی و روانی بستگی دارد و آن چه كه درباره یك فرد یا یك زوج صادق است ممكن است مناسب دیگری نباشد. هم شما و هم همسرتان باید از دفعات فعالیتی جنسی خرسند باشید و باید قادر باشید درباره فعالیت‌های كه برایتان لذت‌بخش یا ناخوشایند است، گفتگو كنید. هر كسی كه رابطه جنسی برقرار می‌كند باید درباره عفونت‌های منتقله از راه جنسی آگاه باشد و بداند كه چگونه می‌توان با‌آمیزش جنسی سالم و مطمئن خطر مواجهه با چنین بیماری‌هایی را به حداقل رساند.علاوه بر آن، برای اجتناب از بارداری‌های ناخواسته، باید با روش‌های پیشگیری از بارداری آشنا باشید .گذراندن دوره‌هایی از كاهش موقت میل جنسی یا ناتوانی در اجرای اعمال جنسی شایع است.  چنین مسایلی اغلب ناشی از استرس یا مشكلات عاطفی یا نتیجه استفاده از الكل، داروهای محرك یا بعضی از داروها است. اختلالاتی مثل دیابت قندی قادرند مشكلات جنسی بلند مدت‌تری ایجاد نمایند. گفتگو با همسرتان درباره نگرانی‌هایی كه دارید، اهمیت بسیار دارد. در صورت تداوم مشكل به پزشك خود رجوع كنید.
 
آمیزش جنسی سالم

معمولاً تماس با پوست آلوده یا مایعات بدن مثل منی، خون و ترشحات مهبلی، عامل انتشار عفونت‌های منتقله از راه جنسی و بیماری‌ مقاربتی می باشند. بسیاری از انواع بیماری‌های مقاربتی ناراحت كننده‌اند ـ هرچند كه صرفاً مشكلات خفیف ایجاد می‌كنند ـ اما بعضی هم مثل عفونت ویروس ایمنی انسانی (بیماری ایدز) حیات را به مخاطره می‌افكنند. اقدامات ساده ای وجود دارند كه برای حمایت از خود می توانید انجام دهید. در صورت ابتلا به عفونت‌های منتقله از راه آمیزشی، باید تا هنگام درمان و علاج از عفونت، از فعالیت جنسی بپرهیزید.


نوشته شده توسط حسام در جمعه 20 بهمن 1385 و ساعت 03:02 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ نظر یادتون نره+ + تغذیه در سلامت نیوز+ مرگ ومیر سالیانه ناشی از مصرف سیگار در کشور معادل تلفات ناشی از زلزله بم است+ عفونت های سیستم ادراری و کلیه ها در کودکان+ پیرچشمی+ درمان به موقع میگرن را جدی بگیرید!+ ژنتیك واسترس‌های محیطی ازعوامل تشدیدكننده بیماری روماتیسم مفصلی است+ مصرف پسته سبب آرامش قلب و اعصاب می‌شود+ + فشارخون + چگونه بر خستگی راه فائق آییم؟+ سونا و خواص آن+ +

صفحات: