تبلیغات
رژیم غذایی و تغذیه و مطالب بهداشتی آرایشی
| عمومي ,
بهانه های پسرها واسه رد کردن دخترها (خنده دار) [ December 21, 2005 ]

تو برای من مثل خواهر می مونی ! یعنی : خیلی زشتی !!!
فاصله سنیمون کمی زیاده ! یعنی خیلی زشتی !!!
من به تو علاقه به اونصورت ندارم ! یعنی خیلی زشتی!!!
من الان تو موقعیت بدی از زندگیم هستم ! یعنی : خیلی زشتی !!!
من دوست دختر دارم ! یعنی : خیلی زشتی !!!
تقصیر تو نیست ، تقصیر منه ! یعنی : خیلی زشتی !!!
من الان توجهم به کارمه ! یعنی خیلی زشتی !!!
من تصمیم گرفتم مجرد بمونم ! یعنی خیلی زشتی !!!
بهتره فقط با هم دوست معمولی باشیم ! یعنی بطور وحشتناکی زشتی !!!!!!!!!!!!!!!!

آکنه عارضه ناشی از مصرف فرآورده‌های آرایشی ]

ایسنا:ضایعات آکنه روی پیشانی، گونه و بینی از شایعترین عوارض مصرف لوازم آرایشی غیر استاندارد است. دکتر «زهرا لهراسبی»، متخصص پوست، مو، زیبایی و فلوشیب لیزر، در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» ایسنا، واحد علوم پزشکی ایران، با بیان این مطلب تصریح كرد: استفاده از لوازم آرایشی غیر استاندارد، با تحریک بیش از حد غدد چربی روی پوست همراه است؛ به طوری که حتی در اشخاصی که زمینه ژنتیکی ابتلا به آکنه را ندارند، مصرف این فرآورده‌ها باعث بروز مشکل آکنه می‌شود.

وی خارش، پوسته‌ریزی و التهاب پوست را از دیگر عوارض مصرف فرآورده‌های غیر استاندارد آرایشی دانست و توضیح داد: خصوصا در افرادی که پوست حساسی دارند، این عوارض با شدت بیشتری نمایان شده و تا مدت زمان نسبتا طولانی نیز باقی می‌ماند.
این متخصص پوست برخی از لکه‌های پوستی ناشی از مصرف لوازم آرایشی را دائمی خواند و گفت: دیده شده که پودرهای آرایشی غیر استاندارد، به مرور زمان لک‌های تیره‌ای روی پوست صورت ایجاد می‌کنند که تنها با روشهایی از قبیل لیزر رفع می‌شوند.
وی در نهایت آزمایش مقداری از فرآورده‌های آرایشی روی پوست بازو را بهترین روش امتحان کیفیت این لوازم دانست و تصریح کرد: در این صورت چنانچه با گذشت 18 تا 24 ساعت هیچگونه التهاب، خارش و قرمزی در محل دیده نشود می‌توان از آن محصول استفاده کرد

روغن زیتون، ضد درد؟ [ January 15, 2006 ]

آفتاب:پژوهشگران ماده‌‌اى در روغن زیتون كشف كرده‌اند، كه تركیب آن از نظر شیمیایى مانند تركیب قرص‌هاى مسكن ایبوبروفن است. این ماده كه آن را "اوله آ كانتال" Oleacanthal نام‌گذارى كرده‌اند تنها در روغن زیتون تازه یافت مى‌شود و اثرى مشابه اثر قرص‌هاى ضد درد ایبوبروفن دارد. اوله آ كانتال كاهنده درد است.درخت زیتون قرن‌هاست كه جایگاه ویژه‌اى در فرهنگ یونان و روم باستان دارد. این درخت به درخت مقدس معروف است.

n3.jpg
یونانیان و رومیان براى گرامی‌داشت یاد مردگان درخت زیتون مى‌كاشتند. نه تنها میوه زیتون، بلكه چوب و برگ این درخت نیز موارد مصرف فراوانى دارند. چوب زیتون از مستحكم‌ترین انواع چوب است. دم كرده برگ درخت زیتون تب‌بر است و مصرف روزانه این دم كرده به عنوان چاى آرامش‌بخش و كاهنده استرس است. چاى برگ زیتون فشار خون را هم پایین مى‌آورد.
روغن زیتون كه عصاره میوه زیتون است یكى از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین روغن‌هاى گیاهى است كه نه تنها طعم خوبى دارد بلكه سرشار از خاصیت است. از چهار هزار سال پیش مصریان باستان خواص جادویى روغن زیتون را مى‌شناختند. این روغن نه تنها در وعده‌هاى غذایى بلكه در پزشكى باستان هم جایگاه خاصى داشته است. از قرن دوازدهم میلادى به بعد دنیاى پزشكى غرب نیز به اهمیت روغن زیتون پى برد و این روغن جادویى هر روز محبوبتر و معروفتر شد.
بیش از سه چهارم چربى موجود در روغن زیتون را اسیدهاى چرب اشباع نشده تشكیل مى‌دهند. اسیدهاى چرب اشباع نشده چربى‌هاى مفیدى هستند كه در روغن‌هاى گیاهى مانند روغن آفتابگردان نیز یافت مى‌شوند. به همین علت متخصصین تغذیه مصرف روغن‌هاى گیاهى را توصیه مى‌كنند.
چربى روغن زیتون یكى از چربی‌هاى تشكیل دهنده دیواره سلول‌هاى بدن است و خاصیت آنتى‌ا‌كسیدان طبیعى به سلول‌ها مى‌دهد. یعنى مقاومت سلول‌ها را در برابر بیمارى سرطان افزایش مى‌دهد. زیتون یا روغن آن خون را هم رقیق مى‌كند. به علت مصرف روزانه زیتون در كشورهاى منطقه مدیترانه، انواع بیمارى سرطان و سكته‌هاى قلبى آمار بسیار پایین‌ترى را در این مناطق نسبت به سایر نقاط جهان نشان مى‌دهند.
مصرف روغن زیتون بخصوص در سنین رشد سبب بهبود حافظه و بالا رفتن قدرت یادگیرى در كودكان مى‌شود. به خانم‌هاى باردارنیز توصیه مى‌شود براى تأمین چربى مورد نیاز بدنشان روغن‌هاى گیاهى به خصوص روغن زیتون مصرف كنند. چربى روغن زیتون تنها چربى است كه موجب كاهش LDL یا ”كلسترول بد“ در خون مى‌شود و ریسك ابتلا به سكته قلبى را پایین مى‌آورد اما ”كلسترول مفید“ یا همان HDL را افزایش مى‌دهد.
روغن زیتون همچنین حاوى ویتامین E است، ویتامینى كه براى حفظ سلامت و زیبایى پوست و مو ضرورى است. مصرف مداوم روغن زیتون پوست را شاداب نگاه مى‌دارد و كمك مى‌كنند سلول‌هاى پوست فرم و انعطاف‌پذیرى خود را حفظ كنند.

بسیارى از مراكز تحقیقاتى دارویى در سراسر دنیا مشغول تحقیق بر روى خواص روغن زیتون هستند. محققان هر روز به نكات جالب و جدیدترى دست پیدا مى‌كنند.
پژوهشگران مركز ”Monell Chemical Senses“ در امریكا، به تازگى مقاله‌اى منتشر كرده‌اند كه نتیجه آخرین تحقیقات این مركز بر روى خواص روغن زیتون است. این پژوهشگران ماده‌اى در روغن زیتون كشف كرده‌اند، كه تركیب آن از نظر شیمیایى مانند تركیب قرص‌هاى مسكن ایبوبروفن است.
این ماده كه آن را ”اوله آ كانتال Oleacanthal“ نامگذارى كرده‌اند، تنها در روغن زیتون تازه یافت مى‌شود و اثرى مشابه اثر قرص‌هاى ضد درد ایبوبروفن دارد. ”اوله آ كانتال“ كاهنده درد است.
آنزیم مخصوصى در بدن سبب آغاز درد مى‌شود. ”اوله آ كانتال“ مانند كلیدى است كه این آنزیم مخصوص را قفل مى‌كند و از آغاز پروسه درد جلوگیرى مى‌كند. این پژوهشگران در ادامه این مقاله كه در مجله تخصصى طبیعت در امریكا به چاپ رسیده است عنوان مى‌كنند:
” با مصرف روزانه حدود پنجاه گرم روغن زیتون بدن نزدیك به نه میلى‌گرم ”اوله آ كانتال“ دریافت مى‌كند. این مقدار یك دهم میزان ایبوفرونى است كه براى كاهش درد در یك بزرگسال تجویز مى‌شود.“
هر چند كه روغن زیتون مرغوب قیمت بالایى دارد، اما به قیمتش مى‌ارزد!

تف كردن زشت است [ January 15, 2006 ]

جام جم: سازمان خیریه مسوول پاكیزه نگهداشتن انگلیس از بازیكنان فوتبال این كشور خواست از ریختن آب دهان خود در روی چمن ورزشگاه‌ها یا انداختن تف برای بازیكنان دیگر خودداری كنند زیرا جوانان حتی از این كار زشت آنان تقلید می‌كنند.گروه فوق كه در ویگان، منچستر بزرگ مستقر است ، از بازیكنان برای انجام این كار زشت انتقاد كرد.در نظرسنجی از حدود 300 تماشاگر فوتبال 75 درصد گفتند از كار بازیكن تیم بولتون برای انداختن آب دهان به روی بازیكن پورتموث ناراحت شدند.

آنان از مربی منچستریونایتد نیز گله كردند كه بعد از هر مسابقه آدامس خود را از دهانش به روی چمن می‌اندازد.
آلن وودز رییس اجرایی «انگلیس را پاكیزه نگهدارید» گفت تف كردن كار زشتی است و انجام این كار مخصوصا از طرف بازیكنان كه سرمشق جوانان هستند، ناپسندتر است.

جام جم آنلاین: بی تردید ژنها ی موثر در ابتلا به افسردگی شدید در زنان نقش مهمتری دارند.
به گزارش مدلاین پلاس ، پیش از این مطالعات دو تفاوت ژنتیکی را بین مردان و زنان نشان داده اند که شامل تفاوت کمی (نقش کلی ژن ها و تفاوت های محیطی) و اختلافات کیفی (ژنهای مستعد بودن) بوده است

اکنون در یک بررسی برای افزایش یافته ها محققان اطلاعات مربوط به افسردگی شدید در 42161 دوقلو را مورد بررسی قرارداده و دریافتند که ارثی بودن استعداد فرد برای ابتلا به افسردگی شدید در زنان به میزان قابل ملاحظه ای بیشتر است و اینکه ژنهای موثر در افسردگی در دو جنس به هم مرتبطند اما عینا مانند هم نیستند.
بنظر می رسد بطور متوسط اثر ژنها اساسا درزنان مهم تر از مردان است. همچنین ممکن است ژنهایی وجود داشته باشند که احتمال افسردگی را در زنان در پاسخ به محیط هورمونی متغیرشان ، تغییر دهند.
مدارک مستدلی در دست است که نشان می دهد گروهی از زنان بویژه در دروان پس از زایمان و طی فاز پیش از قاعدگی مستعد افسردگی هستند.
این نوع افسردگی در خانواده ها وجود دارد اما مردان را تحت تاثیر قرار نمی دهد چراکه آنها بهاین تغییرات هورمونی دچار نمی شوند.


نوشته شده توسط حسام در دوشنبه 26 دی 1384 و ساعت 02:01 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ نظر یادتون نره+ + تغذیه در سلامت نیوز+ مرگ ومیر سالیانه ناشی از مصرف سیگار در کشور معادل تلفات ناشی از زلزله بم است+ عفونت های سیستم ادراری و کلیه ها در کودکان+ پیرچشمی+ درمان به موقع میگرن را جدی بگیرید!+ ژنتیك واسترس‌های محیطی ازعوامل تشدیدكننده بیماری روماتیسم مفصلی است+ مصرف پسته سبب آرامش قلب و اعصاب می‌شود+ + فشارخون + چگونه بر خستگی راه فائق آییم؟+ سونا و خواص آن+ +

صفحات: