تبلیغات
رژیم غذایی و تغذیه و مطالب بهداشتی آرایشی - معجزه گریه کردن
معجزه گریه کردن | عمومي ,
معجزه گریه کردن [ October 15, 2005 ]

ایسکانیوز ـ آیا به تازگی یک دل سیر گریه کرده‌اید؟ شاید ندانید که این کار چقدر برای روح وجسمتان مفید است.
محققان معتقدند گریه و خنده هر دو از یک قسمت مغز ناشی می‌شوند؛ همان طور که خندیدن مزایای زیادی برای سلامتی دارد (از قبیل پایین آوردن فشار خون و بالا بردن سیستم ایمنی بدن) دانشمندان در مورد گریه کردن نیز به نتایج مشابهی دست یافته‌اند.
به نظر می‌رسد که گریه کردن عمل مفیدی است؛ چراکه در یک بررسی ‌آماری مشخص شده است که 85 درصد زنان و 73 درصد مردان اظهار کرده‌اند که پس از گریه کردن احساس بهتری دارند. علاوه بر نقشی که گریستن در کاهش استرس دارد، موجب جلب توجه و کمک سایرین نیز می‌شود. وقتی ما گریه می‌کنیم رفتار اطرافیانمان ملایم‌تر شده و کمتر پرخاش می‌کنند و بیشتر تمایل دارند که کمک کنند و دلداری دهند. گریه بازگو کننده وضعیت روحی ما نیز هست؛ مثلا گاهی اوقات ما حتی نمی‌دانیم که افسرده هستیم، تا اینکه گریه می‌کنیم.
همانطور که گریه کردن می‌تواند باعث سلامتی شود، خودداری از گریه کردن به هنگام غم و غصه هم می‌تواند برای جسممان مضر باشد، بنا به بررسی‌های انجام شده، سرکوبی احساسات با فشار خون بالا، ناراحتی‌های قبلی و سرطان مرتبط است.
با وجود مزایایی که برای گریه کردن ذکر شد، باید بدانیم چنانچه گریه کردن جزء عادت‌های روزمره‌مان باشد باید به پزشک مراجعه کنیم؛ چرا که این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از افسردگی باشد.
پزشکان تاکنون مجالس سوگواری را توصیه نکرده‌اند، اما هنگامی که احساسی مثل گریه کردن دارید نباید با آن مقابله کنید؛ این یک امر طبیعی است و عکس العمل روحی که نشانه تندرستی است. گریه کردن با مسایل ژنتیکی، جنسیتی و تربیتی ارتباط دارد، به عنوان مثال زنان چهار برابر بیشتر از مردان گریه می‌کنند.
مؤلف: جمالی


نوشته شده توسط حسام در پنجشنبه 29 دی 1384 و ساعت 05:01 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ نظر یادتون نره+ + تغذیه در سلامت نیوز+ مرگ ومیر سالیانه ناشی از مصرف سیگار در کشور معادل تلفات ناشی از زلزله بم است+ عفونت های سیستم ادراری و کلیه ها در کودکان+ پیرچشمی+ درمان به موقع میگرن را جدی بگیرید!+ ژنتیك واسترس‌های محیطی ازعوامل تشدیدكننده بیماری روماتیسم مفصلی است+ مصرف پسته سبب آرامش قلب و اعصاب می‌شود+ + فشارخون + چگونه بر خستگی راه فائق آییم؟+ سونا و خواص آن+ +

صفحات: