تبلیغات
رژیم غذایی و تغذیه و مطالب بهداشتی آرایشی - آبمیوه
آبمیوه | عمومي ,

آبمیوه

خوردن آبمیوه دیگر یك مد زودگذر نیست. بر اساس نتایج تحقیقات ، خوردن آبمیوه به سرعت تبدیل به یك قسمت از زندگی برای آنهایی كه به سلامت قلب و بدن خود توجه دارند خواهد شد. به همین دلیل است كه رژیم هایی كه در مصرف سبزیجات و میوه ها غنی هستند ، می توانند در جلوگیری یا درمان بسیاری از ناراحتی ها موثر باشند. آبمیوه های تازه با محلول كردن ویتامین ها ، مواد معدنی و آنزیم هایی كه در میوه ها یافت می شود باعث روشی سریع و بی دردسر برای سلامتی و دور ماندن از دكترها می شود.
پدر سلامتی و تناسب اندام ، جك لالن ، در این باره می گوید : " اگر شما از قوانین طبیعت پیروی كنید ، می توانید دوباره متولد شوید . می پرسید قوانین طبیعت چیست؟ ورزش و تغذیه مناسب " خوردن آبمیوه این روزها یك بخش حیاتی از زندگی سالم است.
هنوز متقاعد نشده اید ؟ دلایل واضح زیادی در این زمینه وجود دارند كه با وجود روشنی و واضحی آنها ممكن است هنوز از ذهن شما نگذشته باشد.

زندگی ویژه ای را بدست آورید
اگرچه شما می توانید ویتامین ها و مواد لازم را در قالب یك قرص كوچك مصرف كنید اما می توانید ویتامین ها و مواد معدنی را از آبمیوه های تازه جذب كنید. آب هویج ، ماده معدنی بتا كروتن ( beta-carotene ) را به بدن شما می رساند. آب توت سیاه سرشار از پتاسیم است. و البته آب پرتقال منبع بسیار غنی ای از ویتامین C است.

گوارش بهتر
آبمیوه ها دارای آنزیم های گوارشی هستند كه برای هضم باقی مانده غذا در معده بسیار موثر هستند و این در حالیست كه آبمیوه ها غده های گوارشی را فعال می كنند. آبمیوه ها فرآیند گوارشی را جانی تازه ، ماهیچه ها را نیرویی تازه می بخشند و به بدن شما قدرتی می دهند كه مواد غذایی را بهتر جذب كند. بهبود فرآیند گوارشی باعث افزایش سلامت عمومی بدن شما می گردد و سلامتی عمومی هم برای شما افزایش انرژی را به ارمغان می آورد.

مبارزه با بیماریهای كشنده
آبمیوه های تازه دارای مواد فیتوشیمیایی هستند ( phytochemicals ) ، ماده ای در گیاهان كه با سلامتی و جلوگیری از برخی بیماریهای كشنده ارتباطی نزدیك دارد. فیتوشیمیایی ها در میوه ها و سبزیجات تازه یافت می شوند و آبمیوه گیری یك روش سریع است برای بدست آوردن این داروی سرشار از سلامتی.

كاهش بی اختیار وزن
اگر شما برای كم كردن وزن خود تلاش می كنید و همچنان همیشه گرسنه هستید ، این می تواند به علت كمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی لازم باشد كه در غذاهای پخته شده یافت نمی شوند. خوردن آبمیوه آن مواد را دوباره به بدن بازمی گرداند و بنابراین شما می توانید غذای كمتری بخورید ، انرژی بیشتری ذخیره كنید و وزن كم كنید. خوردن آبمیوه های تازه همچنان می تواند دندان هایی تمیز و سفید را برای شما بسازد و اشتهای غذا خوردن شما را متعادل سازد.

افزایش متابولیسم بدن
آیا برای ورزش كردن خسته اید و كمبود انرژی دارید ؟ با خوردن مقداری آبمیوه ، انرژی زایی كنید و سپس تحرك و ورزش خود را آغاز كنید. افزایش فعالیت و ورزش باعث بالا رفتن متابولیسم ( سوخت و ساز بدن ) بدن می شود و بنابراین شما می توانید كالری بیشتری را بسوزانید.

دست كافئین را كوتاه كنید
كافئین بدن شما را از بسیاری از مواد معدنی ضروری محروم می سازد. عادت خوردن یك استكان مواد كافئین دار ( نظیر قهوه ) در صبح را با خوردن یك استكان آبمیوه تازه در به جای آن جایگزین كنید.

از خوردن شیرینی سالم لذت ببرید
چه باور كنید ، چه نكنید .. موادی با نام شیرینی سالم و طبیعی وجود دارند كه آبمیوه ها حاوی آنها هستند. برخلاف شیرینی هایی پالایش شده ای كه در آب نبات ها ، دسر ها ، شیرینی ها وجود دارند ، این شیرینی های ساده از راهی طبیعی و مقوی به شما انرژی می دهند.

پروتئین های فعال كننده
چه دلیلی وجود دارد كه برای ساختن ماهیچه حتما باید از پروتئین های چرب استفاده كنید ؟ اگر شما مخمر آبجو و گیاهك ( سبوسه )گندم را با آبمیوه تازه خود مخلوط كنید ، شما معجونی پر از انرژی ساخته اید كه بدن می تواند آن را به سرعت جذب كند. این معجون نوعی اسنك ( Snack یعنی غذایی ساده و مختصر و سرپایی ) است.

درباره آب
آبمیوه گیری می تواند در تامین آن هشت لیوان آبی را كه در روز باید بنوشیم بسیار كمك كننده باشد. میوه و سبزیجات حاوی درصد بالایی از آبی هستند كه ما روزانه برای دفع مواد سمی از بدن و سالم ماندن به آن احتیاج داریم.

تغییر عادات غذایی
هنگامی كه شما از خوردن آبمیوه های تازه و سودهای زیاد آن لذت می برید ، به طور نا خود آگاه بدن شما به سمت تغییر و بهبود عادت های غذایی در طول زندگی الهام می پذیرد.

ده دلیل ساده برای مصرف بیشتر آبمیوه ها در وعده های غذایی و به دست گرفتن سلامتی عمومی در بدن.


نوشته شده توسط حسام در پنجشنبه 29 دی 1384 و ساعت 05:01 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ نظر یادتون نره+ + تغذیه در سلامت نیوز+ مرگ ومیر سالیانه ناشی از مصرف سیگار در کشور معادل تلفات ناشی از زلزله بم است+ عفونت های سیستم ادراری و کلیه ها در کودکان+ پیرچشمی+ درمان به موقع میگرن را جدی بگیرید!+ ژنتیك واسترس‌های محیطی ازعوامل تشدیدكننده بیماری روماتیسم مفصلی است+ مصرف پسته سبب آرامش قلب و اعصاب می‌شود+ + فشارخون + چگونه بر خستگی راه فائق آییم؟+ سونا و خواص آن+ +

صفحات: